كد مطلب: 10911 11 خرداد 1390 ساعت 12:40

معاون توسعه مدیریت شبكه سازمان فناوری اطلاعات

فازاجرایی مهاجرت به نسل جدید آدرس های اینترنتی آغاز شد

تلنا:بر اساس مطالعات انجام شده، تلاش های فنی و عملیاتی برای ایجاد شرایط لازم به منظور گذر از نسل قدیمی به نسل جدید آدرس های اینترنتی آغاز شده است.

 

به گزارش تلنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،علی اصغر انصاری ، معاون توسعه مدیریت شبكه سازمان فناوری اطلاعات ، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ظرفیت نسخه چهار آدرس های اینترنتی با عنوان IPV4 به تازگی در تمام دنیا به پایان رسیده و ایجاد آدرس های جدید تنها با مهاجرت به نسخه شش با عنوان IPV6 امكان پذیر خواهد بود.
وی افزود: گسترش سرویس ها و افزایش كاربران، گسترش شبكه ملی اطلاعات دولت الكترونیكی در دولت پنجم و كمبود منابع اینترنتی و افزایش امنیت و كیفیت سرویس ها در این بخش از جمله دلایل اهمیت انجام این مهاجرت است.
وی با اشاره به مراحل بررسی و پیاده سازی این مهاجرت، گفت: مطالعه روش های گذر، شناخت چالش ها، تعیین راهكارها، انجام آزمایش های علمی و پیاده سازی آزمایشی، مراحل تعریف شده برای عملیاتی شدن این مهاجرت است.
معاون توسعه مدیریت شبكه سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات انجام شده در این حوزه، خاطر نشان كرد: سال گذشته و برای این منظور، گروه ضربت مهاجرت به نسل جدید متشكل از نمایندگان بیش از هفت دستگاه و اپراتور بزرگ مرتبط با این حوزه و بیش از چهار دانشگاه تشكیل شد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر، مطالعه، بررسی و ارایه مكانیزیم های گذار مطابق با استانداردهای جهان، بررسی وضعیت گذر كشورهای مختلف، هماهنگی با دستگاههای مختلف و تقسیم كار به سازمان های متفاوت از جمله اقدامات انجام شده در این بخش است.
علی اصغر انصاری تصریح كرد: همچنین طی این مدت، آزمایش های علمی و كاربردی در سطح آزمایشگاه و شبكه زنده تدوین شده در حال انجام است.
وی تاكیدكرد: در همین حال، تعاملات بین المللی برای اجرایی كردن مهاجرت به نسل جدید آدرس های اینترنتی دركشور اجرایی شده است.
وی افزود: برخی از دانشگاه كه آمادگی خود را در این زمینه اعلام كرده اند، به عنوان پایوت آغاز روند مهاجرت به نسل جدید آدرس های عددی انتخاب و تلاش های اجرایی آغاز شده است.

 

منبع منبع:  تلنا


نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: