كد مطلب: 16667 28 مرداد 1392 ساعت 15:26

مراسم تودیع و معارفه وزیر ارتباطات؛

وزیر ICT: به پشتوانه افراد صادق به تغییرات امید بستیم

تلنا: مراسم تودیع محمدحسن نامی - وزیر پیشین ارتباطات - و معارفه محمود واعظی- وزیر جدید این حوزه امروز برگزار شد.

 

به گزارش تلنا به نقل از ایسنا، در این مراسم که در سالن اجتماعات شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار شد از تمام وزیران قبلی ارتباطات برای حضور دعوت به عمل آمده بود.

 

محمود واعظی صبح امروز در جریان مراسم معارفه خود به صحبتی کوتاه پرداخت و عنوان کرد: فکر می‌کنم تمام صحبت‌های من در قالب فیلمی که پیش از این پخش شد، مطرح شده باشد؛ البته قرار بود برای کوتاه شدن برنامه امروز صحبت‌های بنده در این فیلم حذف شود و تنها صحبت‌های آقای روحانی بماند اما به هر حال مسوولان پخش فیلم این طور تصمیم گرفتند که این صحبت‌ها باشد و در نتیجه این امر تصمیم گرفته شد که دیگر وارد بحث‌های محتوایی نشده و تنها به ذکر تشکر و چند نکته کلی اکتفاء کنم.

 

وزیر جدید ارتباطات در ادامه صحبت‌های خود به دورانی که 26 سال پیش در شرکت مخابرات ایران فعالیت داشته اشاره کرد و گفت: طی این سالها همواره با همکاران خود ارتباط بسیار خوبی داشتیم و در این میان کسانی که از آنها یاد می‌شود، کارمندان پست هستند که افراد زحمت‌کش و صادقی هستند که از نظر بنده افراد صادق و زحمت‌کش از بزرگترین سرمایه‌های نظام به شمار می‌روند.

 

وی در ادامه با بیان این که به پشتوانه همین افراد به تغییرات امید بسته است، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود اهداف مورد نظر را تحقق بخشیم.

او همچنین به حضور خانواده دکتر قندی در این مراسم اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که دعای خیر شهید قندی حامی او و همکارانش باشد.

 

وزیر ارتباطات با صحبت‌های خود از رییس جمهوری که به او اعتماد کرده، معاون اول او که در مراسم معارفه‌اش حضور یافته و نمایندگان مجلس تشکر کرد و در ادامه اظهار کرد: رویکرد من در این وزارتخانه بیشتر به چهار بخش مربوط می‌شود که اولین آنها تبعیت از رهبری و اهداف ایشان است. چرا که همواره طی 10 سال گذشته ایشان به بحث ICT عنایت ویژه‌ای داشته‌اند و تشکیل شورای عالی فضای مجازی نیز به دلیل همین توجه صورت گرفته و نشانه عزم و عنایتی است که ایشان به این حوزه داشته‌اند. به همین دلیل فکر می‌کنم این موضوع بزرگترین پشتوانه ما در این حوزه به شمار می‌رود.

 

وی رویکرد دوم خود را تعامل موثر با مجلس دانست و با تاکید بر این که داشتن تعامل مثبت با مجلس برای او از اهمیت ویژه برخوردار است از بهارستان‌ نشینان درخواست کرد که حتما برروی کارهای وزارت ارتباطات نظارت داشته باشند.

 

واعظی در ادامه صحبت‌های خود مردم را نقطه اتکای دولت تدبیر و امید دانست و گفت: ارائه خدمت درست به مردم اقدامی است که ما باید حتما آن را انجام دهیم.

 

وزیر ارتباطات در ادامه یادآور شد: ما در این وزارتخانه به دنبال تصدی‌گری و بزرگ کردن خود نیستیم و به دنبال آن هستیم که با اتکاء به بخش خصوصی و نیروی انسانی تحصیل کرده‌ای که در این حوزه وجود دارد در زمینه صادرات نیز فعالیت کنیم و از این پس تا این اندازه واردات کالای الکترونیکی نداشته باشیم.

 

واعظی در پایان صحبت‌های خود اظهار کرد: به تعامل با رسانه‌ها نیز اعتقاد دارم و بخش دوم صحبت‌های من که در ارتباط با برنامه‌هایم بود را در این جلسه دنبال نخواهم کرد.

 

وی در پایان از افرادی که به دلیل کمبود جا مجبور شدند در این مراسم به صورت ایستاده حضور داشته باشند عذرخواهی کرد.

 

اما از حاشیه‌های مراسم تودیع و معارفه امروز که با حضور برخی وزراء قبلی وزارت ارتباطات از جمله احمد معتمدی، رضا تقی‌پور، محمدحسن نامی و فرزند دکتر قندی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاون اول رییس جمهوری و همچنین معاونان وزیر ارتباطات در دولت دهم و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران برگزار شده بود، می‌توان به این نکته اشاره کرد که دعوت از نمایندگان متعدد مجلس برای صحبت و همچنین پخش فیلمی با مدت طولانی درباره صحبت‌های وزیر جدید ارتباطات و همچنین مراسم بررسی صلاحیت او در مجلس باعث طولانی شدن این مراسم شد و در نهایت این موضوع نارضایتی برخی از حضار را به دنبال داشت و حتی آماده کردن این فیلم طولانی از سوی روابط عمومی وزارتخانه، وقت صحبت کردن را از خود وزیر گرفت.

 

همچنین از دیگر حاشیه‌های مراسم امروز عدم حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی بود و این در حالی بود که در این مراسم نمایندگان مجلس، وزیر سابق ارتباطات و حتی معاون اول رییس جمهوری بر لزوم ایجاد تغییر در نحوه مدیریت این شورا تاکید داشتند.

 

به عنوان یکی دیگر از حاشیه‌های مراسم امروز شاید بتوان به صحبت‌های محمدحسن نامی - وزیر سابق ارتباطات - اشاره کرد که در قالب صحبت‌های خود چند بار از محدودیت‌هایی که در زمان فعالیت با آنها مواجه بوده یاد کرد.

 

همچنین بسته شدن آنتن‌ موبایل‌ها در سالن برگزاری مراسم و حضور محمد رویانیان از دیگر حاشیه‌های مراسم امروز به شمار می‌رفت.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: