كد مطلب: 18473 11 بهمن 1392 ساعت 02:15

جوان موفق و میلیاردر ایرانی صاحب «دراپ باکس»

تلنا: یکی از جوانان موفق و میلیاردر با سن زیر ۳۰ سال در جهان تکنولوژی ، با صاحب ایرانی کمپانی «دراپ باکس» آشنا شوید!

 

تلنا: آرش فردوسی در سال ۱۹۸۵ در آمریکا متولد شد. در سال ۲۰۰۴ از دبیرستانی در ایالت کانزاس فارغ التحصیل شد. او سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌ “ام آی تی” ایالت ماساچوست رفت اما در سال آخر از تحصیل انصراف داد. او یکی از موسسان و مدیر فنی شرکت دراپ‌باکس است.فردوسی در سال ۲۰۰۷ به همراه “درو هیوستن”، شرکت دراپ‌باکس را در ماساچوست بنیانگذاری کرد. در‌‌ همان سال شرکت خود را به شهر سانفرانسیسکو ایالت کالیفرنیا منتقل کردند و از طریق چند موسسه خصوصی مالی و تعدادی افراد سرمایه گذار سرمایه لازم را برای گسترش شرکتش فراهم کرد.

دراپ‌باکس در واقع یک سرویس اشتراک گذاری فایل است که کاربران با عضویت در این سرویس ابتدا دو گیگابایت فضای رایگان آنلاین دریافت می‌کنند. از جمله راهکارهای این شرکت برای جذب کاربران این است که با دعوت از دوستان خود به این سرویس و به ازای هر دوستی که عضو این سرویس شود، ۲۵۰ مگابایت فضای دیگر هم جایزه خواهند گرفت. با دراپ‌باکس می‌توانید به صورت آنلاین از اسناد و فایل‌های خود بک آپ بگیرید و در هر جای دیگری حتی بدون نصب نرم افزار مربوطه و فقط با دسترسی به اینترنت و کامپیو‌تر به آن دسترسی پیدا کنید.

با دراپ‌باکس می‌توانید فایل‌ها و اسناد خود را با دیگر کاربران همین سرویس به اشتراک بگذارید و در صورتی که از چند سیستم مجزا مثل لپ تاپ، کامپیو‌تر رومیزی و یا موبایل استفاده می‌کنید، می‌توانید از تمامی آن‌ها به فایل‌های خود دسترسی داشته باشید و مهم‌ترین و اصلیترین مزیت دراپ‌باکس این است که با ویرایش یک فایل و یا حذف آن بلافاصله فایل شما در دستگاه‌های دیگر شما بروزرسانی می‌شود و اگر فایل جدیدی اضافه کنید، سریعا در دیگر دستگاه‌های شما کپی می‌گردد. دراپ‌باکس در سال ۲۰۱۱ خدمات جدیدی را با عنوان “دراپ‌باکس برای گروه‌ها” را در اختیار کاربران خود در طبقه مشاغل و گروه‌ها قرار داد.

فردوسی و هیوستن، تقاضای “استیو جابز“در سال ۲۰۰۹ را برای فروش امتیازشان رد کردند و شرکت را به نقطه‌ای رساندند که امروزه از بهترین و شاید بهترین سرویس‌های ذخیره سازی ابری به شمار می‌رود. هوستون در جواب جابز گفت: «من مصمم هستم که شرکت بزرگی را بسازم و بنابراین آن را نمی‌فروشم. برایم اهمیت ندارد که چه کسی پیشنهاد خرید می‌دهد». “اپل”بعد از ناکام ماندن در خرید دراپ‌باکس سرویس آی کلود را راه اندازی کرد.

 

منبع منبع:  panimix


نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: