كد مطلب: 19000 23 فروردین 1393 ساعت 18:55

رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات:

محاسبه ثانیه ای صورت‌حساب تلفن به نفع مردم/تماس تصویری رایتل در انتظار تصمیم کمیسیون تنظیم مقررات شورایعالی فضای مجازی

تلنا: مصوبه صورت‌حساب گیری تلفن از پالسی به دقیقه‌ای پس از یکسان سازی کدهای استانی در تمامی استان‌های کشور اعمال خواهد شد.

 
به گزارش خبرنگار تلنا، علی اصغر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه تغییر نرخ های مخابراتی، اظهار داشت: این مصوبه به نفع مشترکان است و با هدف شفاف سازی نحوه محاسبات نرخ مکالمات برای مردم، سیاست محاسبه میزان تماس از پالس به دقیقه تغییر داده شده است.
وی ادامه داد: با این روش مردم برابر مبالغی که مکالمه دارند هزینه پرداخت خواهند کرد. این درحالی است که در گذشته چنانچه فرد، یک دهم پالس مکالمه داشت برابر همان یک پالس محاسبه می شد که از این حیث، تعرفه جدید مصوب شده، به نفع مردم خواهد بود.
وی با بیان اینکه این مصوبه هنوز به مخابرات و سایر اپراتورها ابلاغ نشده است افزود: ابلاغ و اعمال این مصوبه منوط به اجرای طرح یکسان سازی کدها در استانهای کشور است که از سوی شرکت مخابرات ایران باید اجرایی شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: براساس بررسی های به عمل آمده مصوبه تغییر نرخ های ثابت و سیار به نفع مشترکان به ویژه تماس های بین شهری است اما با این وجود پس از اجرای این مصوبه و بررسی رفتار مشترکان، امکان تغییر این مصوبه در صورت نیاز نیز وجود خواهد داشت و از این نظر مشترکان نباید نگران باشند.
تماس تصویری رایتل در کمیسیون تنظیم مقررات شورایعالی فضای مجازی
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد آخرین وضعیت راه اندازی مجدد سرویس تماس تصویری اپراتور سوم تلفن همراه که پیش از این خبر رفع مشکل آن از سوی وزارت ارتباطات اعلام شده بود گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی براساس دستور مرکز ملی فضای مجازی، پیشنهاد خود را در زمینه تدوین پیوست فرهنگی این سرویس به این مرکز ارائه کرده است و با توجه به اهمیت این سرویس، هم اکنون پیوست فرهنگی و ابعاد ارائه این سرویس در کمیسیون تنظیم مقررات فضای مجازی در حال بررسی نهایی است که به زودی اعلام خواهد شد.
بازنگری در تعرفه تمام مجوزهای سرویس های ارتباطی
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بازیابی و بازنگری در تعرفه تمامی مجوزهای صادره در حوزه سرویس های ارتباطی خبر داد و گفت: تصمیم گیری در زمینه تعرفه سرویس های مختلف در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال انجام است.
وی با اشاره به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش 20 درصدی نرخ اینترنت برای کاربران سرویس ADSLگفت: از آنجا که هدف کاهش هزینه اینترنت در سبد خانوار بود و براساس بررسی های صورت گرفته 85 درصد خانوار ایرانی از سرویس ADSL برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند؛ تصمیم گیری برای کاهش قیمت اینترنت برای این قشر، درنظر گرفته شده است.
عمیدیان با تاکید بر نظارت در حال انجام برای اجرای این مصوبه گفت: تاکنون 8 شرکت PAP گزارش عملکرد خود را در این زمینه به رگولاتوری ارائه داده اند که با نظارت و بررسی عملکرد این شرکتها و در صورتی که تخفیف مدنظر را برای کاربرانشان اعمال کرده باشند می توانند از تخفیف قیمت پهنای باند بهره مند شوند.
 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: