كد مطلب: 20141 23 دی 1394 ساعت 17:14

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک:

بانکداری الکترونیک رکوردار توسعه در ایران است

تلنا: توسعه ایران در حوزه بانکداری الکترونیک طی 20 سال گذشته از هر حوزه دیگری بیشتر بود و همه این ها در شرایطی اتفاق افتاد که سال ها گرفتار تحریم های شدید بودیم.

 

به گزارش خبرنگار تلنا به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک علیرضا عیدی مراد مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک در حاشیه پنجمین همایش سالانه  بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت گفت: با وجود همه دشواری ها و تشدید تحریم ها ؛ کارشناسان این حوزه نشان دادند در شرایط سخت هم توان حرکت رو به جلو را دارند.

وی افزود: با چنین پتانسیل و سابقه ای می توان امیدوار بود امروز که چشم انداز پیش رو ، رفع تحریم ها و محدودیت هاست با استفاده از همین توان داخلی  ضمن جبران عقب ماندگی های موجود ، در بازارهای جهانی به بازیگری قدرتمند هم تبدیل شویم.

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک با اشاره به شرایط بعد از تحریم اظهار کرد: البته باوجود همه تلاش هایی که در سال های گذشته صورت گرفت همچنان با استانداردهای جهانی فاصله داریم ، با این همه با رفع تحریم ها در صورت توجه به توانمندی های داخلی و سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان می توان فاصله ها را کاهش داد و حتی در بعضی از عرصه ها پیش تر از دیگر فعالان بین المللی حرکت کرد.

عیدی مراد در خصوص موانع و چالش های موجود در مسیر توسعه بانکداری الکترونیک در ایران تصریح کرد: در سال های گذشته و در شرایطی که تحریم ها هر روز شدت می یافت تلاش کردیم سامانه بانکی را تا حد امکان منطبق با استاندارهای جهانی در داخل تولید کنیم با اینهمه قطعا در مسیر توسعه موانع و چالش هایی را پیش رو خواهیم داشت اما امیدواریم با اقدامات مقتضی و استفاده از فرصت ها و توان داخلی این موانع را به فرصت هایی برای پیشرفت تبدیل کنیم.

وی،  شرکت  خدمات انفورماتیک را یکی از افتخارات نظام دانسته و در عین حال بیان کرد : واقعیت این است که گذشته از برخی انتقادهای جهت دار که در فضای کسب و کار در ایران صورت می گیرد ، اگر تلاش سال های اخیر شرکت خدمات انفورماتیک انجام نمی گرفت ، نظام بانکی کشور به جایگاه فعلی خود نمی رسید.

عیدی مراد با اشاره به این که شبکه و سامانه های بین بانکی ایجاد شده در سال های گذشته ، بی سابقه بوده است تصریح کرد: استقبال از همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت طی چهار دوره گذشته هرگز کاهش نیافت و حضور شرکت ها هم در این همایش کمرنگ تر نشده ، به این ترتیب می توان گفت؛ چنین گردهمایی توانسته نتیجه بخشی مورد انتظار را در این حوزه داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری بیشتر شرکت کنندگان، این همایش به صورت منظم تری برگزار شود ضمن این که مقرر شده زمان برگزاری هم به تاریخی تقریبا ثابت در تقویم سال تبدیل شود.

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک در پایان تاکید کرد: انتظار می رود شرکت خدمات انفورماتیک و دیگر شرکت های حاضر در این بازار ، محصولات و خدماتی که حاکی از نگاه آن ها به آینده و چشم انداز پیش رو  است را در این همایش عرضه کنند تا مشتری ها و به خصوص بانک ها هم گزینه بیشتری برای توسعه خدمات الکترونیک خود در اختیار داشته باشند.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: