كد مطلب: 20599 1 مرداد 1396 ساعت 16:49

توضیحات پاول دورف درباره «انتقال سرورهای تلگرام» به ایران

انتقال سرورهای تلگرام به ایران شدنی نیست

تلنا: پاول دروف مدیرعامل تلگرام باوجود مردود دانستن تغییر محل سرورهای حاوی اطلاعات خصوصی کاربران، همکاری با CDN های داخلی را محتمل دانست.

 

به گزارش تلنا، پاول دروف طی یادداشتی در کانال تلگرام شخصی‌اش سیاست این پیام‌رسان را شفاف‌تر کرد!

وی درمورد بحث «انتقال سرورهای تلگرام» به ایران گفت: مشخص است که تلگرام نمی‌تواند بدون توجه به سیاست‌های خود در رابطه با حریم خصوصی کاربران، به چنین تقاضاهایی پاسخ مثبت دهد. ما حریم خصوصی کاربران خودمان را تحت هیچ خطری قرار نمی‌دهیم، حتی اگر این تصمیم باعث مسدود شدن ما در برخی از کشورها شود. ترجیح می‌دهیم بازاری بزرگ را از دست بدهیم (همان‌طور که در چین از دست دادیم) تا اینکه یک بایت از داده‌های خصوصی کاربران‌مان را قربانی کنیم.

دورف می‌گوید: اکثر سیاستمداران و رسانه‌ها، تعریف سرور را اشتباه منتقل می‌کنند. جدا از سرورهای کمپانی که در محل امن قرار دارند و اطلاعات خصوصی کاربران در آن است، ارائه دهندگان اینترنتی وجود دارند که این داده‌های رمزگذاری شده را به‌دست کاربران می‌رسانند. در این میان CDN (شبکه تحویل محتوا) هایی هم وجود دارد که کار جابه‌جایی داده‌های پابلیک و عمومی را ساده‌تر می‌کند. سرورهای تلگرام داده‌های خصوصی را ذخیره کرده‌اند و این شبکه‌های شخص ثالث صرفاً اتصال میان سرورهای تلگرام با کاربران را بر عهده‌دارند.

سرورهای تلگرام داده‌های خصوصی کاربران را ذخیره کرده‌اند و هیچ‌وقت به برخی کشورها سفر نخواهند کرد. در حالی که ارائه دهندگان اینترنت و CDNها در همه جای جهان وجود دارند و هیچ دسترسی هم به داده‌های خصوصی موجود در تلگرام و سایر اپلیکیشن های امن ندارند.

همه اپلیکیشن های محبوب و پرطرفدار مجبورند با ISPها و CDNهای کار کنند تا اطمینان حاصل نمایند که کاربران می توانند به شکلی سریع و قابل اطمینان از سرویس هایشان استفاده کنند. تفاوت ما با سایرین این است که در مورد چگونگی رمزگذاری و ذخیره داده ها ۱۰۰ درصد شفاف هستیم. به همین دلیل است که در آینده نزدیک دقیقاً توضیح خواهم داد که تلگرام چگونه می خواهد با ارائه دهنده‌های اینترنت و شبکه های تحویل محتوای شخص ثالث همکاری کند تا سرعت و امنیت خود را برای کاربرانش در همه نقاط جهان گارانتی کند.

اگرچه، درحالی که مشغول تحقیق برای یافتن راه‌هایی جهت ارتقاء سرعت و دسترسی کاربران خود به شکل جهانی هستیم، یک مورد وجود دارد که هیچ وقت انجامش نمی‌دهیم: ما هیچ وقت تصمیم نداریم مکان سرورهای خود را تغییر دهیم و هیچ وقت سیاست های مرتبط با حریم خصوصی کاربران خودمان را بنا بر فشارهای مقامات محلی تغییر نمی دهیم. تلگرام تنها به کاربرانش پاسخگوست و تنها آنها هستند که می‌توانند علایق و تقاضاهایشان را به ما دیکته کنند.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: