كد مطلب: 20607 9 مرداد 1396 ساعت 10:10

خبر وزیر و تکذیب آن در عرض چند ساعت

سرورهای تلگرام به ایران منتقل شد/انتقال سرورهای تلگرام به ایران غیر ممکن

تلنا: ئر حالی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از توافقات ایران و تلگرام و انتقال سرور و CDN محتوای تلگرام به ایران داد ساعتی بعد پاول دورف انتقال سرورهای تلگرام به ایران را تکذیب کرد

 

به گزارش خبرنگار تلنا، محمود واعظی روز گذشته در پاسخ به این سوال که اعلام شده تلگرام سرورهایش را به ایران آورده، در این قضیه سرور منتقل شده یا CDN (توزیع محتوا) گفت: هر دو درست است تا سرور وجود نداشته باشد CDN در آن نصب نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در انتقال سرورها کار بسیار بزرگی انجام شده، گفت: توافقاتی که حاصل مذاکرات ما و مدیر تلگرام بود نتیجه داد و گام به گام در حال پیشرفت هستیم و همانطور که وعده کرده‌ایم این پروژه به نتیجه خواهد رسید.

مدیر تلگرام بار دیگر انتقال سرور به ایران را تکذیب کرد

اما پاول دوروف مدیر تلگرام اینبار نیز بعد از اظهار نظر وزیر ارتباطات درباره انتقال سرور این پیام‌رسان به ایران به سرعت این خبر را تکذیب کرد.

پاول دوروف، مدیر تلگرام در حساب کاربری خود در توییتر در واکنش به یکی از کاربران که خبر مذکور را توییت کرده بود، تصریح کرده است: این اطلاعات نادرست است. لطفا به آدرس https://t.me/durov/52 مراجعه کنید. در آدرس مذکور که مربوط به کانال شخصی مدیر تلگرام است، اخباری تفصیلی در مورد استفاده از سرورهای سی دی ان در برخی کشورها از جمله ایران برای افزایش سرعت دسترسی به محتوای چندرسانه ای در عین حفظ ایمنی درج شده است.

وی همچنین در پاسخ به کاربر ایرانی دیگری باز هم تاکید کرده که هیچ یک از سرورهای تلگرام یا هیچ سرور دیگری که دارای داده های خصوصی کاربران باشد به ایران منتقل نشده یا در این کشور نصب نشده است.

 

کلید واژه ها: • تلگرام CDN انتقال سرور
نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: