كد مطلب: 20635 4 شهریور 1396 ساعت 10:03

اعتراض کاربران ایرانی به بستن اپلیکیشن‌های ایرانی/پاسخ غیررسمی سخنگوی اپل

تلنا:شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی که بیشتر آنها ایرانی هستند با هشتگ به اقدام اپل برای حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه اپل اعتراض کرده‌اند.

 
به گزارش خبرنگار تلنا، در پی حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه اپل شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی که بیشتر آنها ایرانی هستند به اقدام اپل برای حذف این اپلیکیشن‌ها اعتراض کرده‌اند.
به گزارش تلنا، وزیر ارتباطات ایران در اینباره گفت: این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
شماری از کاربران از تحریم اپل و محصولات آن حمایت کرده و گروهی نیز خواهان تجدیدنظر اپل شده‌اند.
تا کنون 3123 نفر با امضای طوماری از تیم کوک، مدیرعامل اپل خواسته‌اند که حقوق مشتریان اپل را به رسمیت بشناسد و اپلیکیشن‌های ایرانی را حذف نکند.
شرکت اپل به طراحان اپلیکیشن‌های ایرانی پیام داده که "بر اساس قوانین تحریم آمریکا، فروشگاه اپل نمی‌تواند میزبان و توزیع کننده اپلیکیشن‌هایی باشد که توسط شرکت‌های مرتبط با کشورهای تحت تحریم آمریکا، طراحی شده است."
پاسخ غیررسمی سخنگوی اپل
سخنگوی اپل تایید کرد که در هفته اخیر اپلیکیشن‌های ایرانی به دلیل تحریم از اپ استور حذف شده‌اند.
این سخنگو در پاسخ به سایت theverge تایید کرد که اپلیکیشن های ایرانی حذف شده اند اما از دادن توضیح بیشتر خودداری کرد.
این سایت نوشت در حالی که گوگل رفتاری متفاوت از خود نشان داده و فروشگاه اندرویدی خود را به روی ایرانی ها نبسته است، اپل تحت فشار دولت ترامپ مجبور به این کار شده است.
اپل در پاسخ به توسعه دهندگان نرم افزاری روی آی او اس که اپلیکیشن‌هایشان بسته شده گفته است: طبق قوانین تحریم اپ استور نمی تواند میزبانی، توزیع و یا تجارت هر نوع اپ ایرانی را پذیرا باشد.
در همین حال توسعه دهندگان ایرانی در اقدامی خودجوش با نوشتن درخواستی رسمی از تیم کوک خواسته اند تا این مانع را برطرف کند. تاکنون 2300 نفر این نامه سرگشاده را امضاء کرده و هشتگ #StopRemovingIranianApps نیز برای آن ایجاد شده است.

اپ های حذف شده به شرح زیر است:

Delion/ DigiKala/ AloPeyk/ Takhfifan/ Alibaba/ Tap30/ Snapp/ Hamloo/ Reyhoon

فعلا سه اپ Divar، Netbarg و Aparat حذف نشده‌اند.
 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: