فناوری‎اطلاعات
خانواده هوشمند‌ها روی دیوار

تلنا: طراحی نمایشگرهای حرفه‌ای سامسونگ با ویژگی‌های منحصربه‌فردی همچون طول عمر بالا، کارکرد ۲۴ ساعته، پنل ضدتابش، شخصی‌سازی محتوا، امکان تقسیم صفحه‌نمایش به چند بخش و طراحی سازگار با محیط زیست.

10 اشكال نرم‌افزار پیامك فارسی همراه اول مشخص شد

10 اشكال نرم‌افزار پیامك فارسی همراه اول مشخص شد

22 تیر 1387 ساعت 12:39

با توجه به عرضه شدن نرم‌افزار پیام فارسی از سوی شركت ارتباطات سیار ایران پس از چندین ماه وقفه، این نرم‌افزار دچار اشكالات اساسی است و مشتركان را نمی‌تواند راضی كند.

چیدمان جدید برای تایپ فارسی ارایه شد

نرم‌افزار پیامك فارسی تشریح شد؛

چیدمان جدید برای تایپ فارسی ارایه شد

21 تیر 1387 ساعت 15:08

دكتر حمیدرضا ربیعی - مدیر مركز تحقیقات فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف - با بیان این كه ارایه‌ی این نرم‌افزار به عنوان خدمات ارزش افزوده محسوب می‌شود اظهار كرد: تعداد كاربران و گوشی‌ها متنوع است و با توجه به این كه در كشور بیش از دو هزار نوع گوشی موجود است تست این نرم‌افزار را برروی بسیاری از گوشی‌ها انجام دادیم.

آنكه گفت آری، آنكه گفت نه

آنكه گفت آری، آنكه گفت نه

19 تیر 1387 ساعت 12:12

محمود كریمی/آذر 1385 در نشست تخصصی رسانه (بخشی از كنفرانس بین‌المللی استراتژی‌ها و تكنیك‌های حل مسئله) متولی طرح تكفا (توسعه كاربرد فناوری اطلاعات) و دبیر سابق شورای‌عالی اطلاع‌رسانی كشور در سخنرانی‌اش شرح می‌داد

تغییرات گسترده مدیریتی در شركت گسترش انفورماتیك وزارت صنایع

تغییرات گسترده مدیریتی در شركت گسترش انفورماتیك وزارت صنایع

18 تیر 1387 ساعت 13:33

تلنا- بر اساس اخبار رسیده خانم لیلا لاریجانی بعنوان مدیرعامل جانشین دكتر حسین توكلی شده است. شركت گسترش انفورماتیك یكی از شركتهای زیرمجموعه سازمان گسترش و نوسازی است كه فعالیتهای گسترده ای در بخش مخابرات و انفورماتیك در دست انجام دارد.

مهندس مهدی رحمتی به عنوان دبیر شورای عالی انفورماتیك منصوب شد .

مهندس مهدی رحمتی به عنوان دبیر شورای عالی انفورماتیك منصوب شد .

18 تیر 1387 ساعت 11:19

تلنا-طی حكمی در تاریخ 17/4/87 از سوی امیر منصور برقعی معاون برنامه رریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور محمد مهدی رحمتی بعنوان دبیر شورای عالی انفورماتیك منصوب شد

«جامعه اطلاعات» و چگونه رشته‌ها پنبه می‌شوند؟

«جامعه اطلاعات» و چگونه رشته‌ها پنبه می‌شوند؟

17 تیر 1387 ساعت 09:52

سال 1381، شعار ITU برای روز جهانی مخابرات، چنین بود: «فاوا برای همه»! و البته برای همه چیز و همه كار. به این خاطر است كه شعار سال 83 اتحادیه چنین بود: «فاوا، هادی توسعه پایدار» و در سال 84«برای ایجاد جامعه اطلاعات، اكنون وقت عمل است!»، سالی كه ما جازدیم و وقت عمل را به بطالت سپری كردیم چون با جامعه اطلاعات، سیاسی و ایدئولوژیك برخورد كردیم و به آن نامی تحقیركننده و تحقیرآمیز دادیم: «جامعه اطلاعاتی»! به طوری كه برخی اطلاعاتی‌ها، اول نظرشان جلب شد و به ژنو رفتند و چون چیزی اطلاعاتی نیافتند از رفتن خود پشیمان شدند و به من می‌گفتند : WGIG هیاهو برای هیچ است!

مزیت رقابتی ICT اكنون به الزام رقابتی تبدیل شده است

در سمینار كسب‌وكار هوشمند مطرح شد:

مزیت رقابتی ICT اكنون به الزام رقابتی تبدیل شده است

13 تیر 1387 ساعت 09:45

سمینار مخزن داده و كسب‌وكار هوشمند با حضور رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و جمعی از اساتید و كارشناسان حوزه، به همت مركز گسترش فن‌آوری اطلاعات (مگفا) برگزار شد.

شبكه‌های حیاتی كشور به تامین امنیت نیاز دارند 
جای سند سیاست كلی در بخش‌های ICT كشور خالی است

رییس انجمن رمز ایران:

شبكه‌های حیاتی كشور به تامین امنیت نیاز دارند جای سند سیاست كلی در بخش‌های ICT كشور خالی است

11 تیر 1387 ساعت 10:31

تدوین و تصویب سیاست‌های كلی نظام در بخش ICT باید با اولویت در دستور كار دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، مراكز علمی و پژوهشی و در نهایت مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار بگیرد.

تصویری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در 25 سال آینده

تصویری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در 25 سال آینده

8 تیر 1387 ساعت 11:33

یكی از روندهای مهم و مطرح در حوزه آینده ICT بهره‎برداری فزاینده از ارتباطات بی‎سیم یا به اصطلاح Wireless است. كوشش‎های كنونی دانشمندان علم ارتباطات در حال حاضر متمركز بر افزایش سرعت انتقال داده‎ها در سیستم‎های بی‎سیم میان رایانه‎ها و پایانه‎های ارتباطی است. در همین حال برخی دیگر می‎كوشند با كاوش در هزارتوی فناوری بی‎سیم دیگر جوانب این فناوری را كه تا كنون مورد غفلت واقع شده است، كشف كنند و امكان به كارگیری آنها در صنایع نوین برای آینده را بررسی كنند.

اصرار مدیران وزارت ارتباطات بر كافی بودن سرعت 56 كیلوبایت اینترنت

وزارت ارتباطات، سرعتگیر اینترنت

اصرار مدیران وزارت ارتباطات بر كافی بودن سرعت 56 كیلوبایت اینترنت

1 تیر 1387 ساعت 10:23

درحالی كه هنوز از شنیدن اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلا‌عات مبنی بر كافی بودن سرعت 56 كیلوبایت اینترنت، انگشت به دهان گزیده بودیم، دبیر شورای عالی فناوری اطلا‌عات نیز مهر تاییدی بر این ادعا زد تا باورمان شود كه شنیده‌ها و حدس‌هایمان مبنی بر نگرش <اینترنت قطره‌ای> در این وزارت عریض و طویل نیز اتفاق دور از انتظاری نخواهد بود.

نتایج 6191 تا 6200 از 6246 مورد