فناوری‎اطلاعات
تلویزیون‌ هوشمند سامسونگ، آینده نمایش خانگی

تلنا: سامسونگ برای کاربران تلویزیون های هوشمند خود در سالهای آینده اپلیکیشن‌های بومی معرفی می کند.

بررسی راهكارهای اجرایی ورود پهنای باند ارزان‌تر توسط بخش خصوصی

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد:

بررسی راهكارهای اجرایی ورود پهنای باند ارزان‌تر توسط بخش خصوصی

27 مهر 1387 ساعت 13:47

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: فراخوانی درباره‌ی ورود پهنای باند توسط بخش خصوصی به داخل كشور اعلام كرده و پیشنهاداتی نیز در این زمینه ارایه شده است

برگزاری مناقصه‌ی ایجاد دیتاسنتر ملی

دبیر شورای عالی فن‌آوری اطلاعات خبر داد:

برگزاری مناقصه‌ی ایجاد دیتاسنتر ملی

27 مهر 1387 ساعت 13:45

به گفته‌ی دبیر شورای عالی فن‌آوری اطلاعات كشور مناقصه‌ی ایجاد دیتاسنتر ملی (IDC) به زودی برگزار می‌شود

مخابرات در مكان‌هایی كه PAPها نرفته‌اند حضور می‌یابد

برای ارایه‌ی اینترنت پرسرعت در كشور،

مخابرات در مكان‌هایی كه PAPها نرفته‌اند حضور می‌یابد

27 مهر 1387 ساعت 13:43

مخابرات برای ارایه‌ی اینترنت پرسرعت در جاهایی كه شركت‌های ندا - PAP - نتوانستند بروند و مردم سرویس می‌خواهند، حضور می‌یابد.

اگر IT مستقر نشود، هیچ گاه به توسعه پایدار نخواهیم رسید

اگر IT مستقر نشود، هیچ گاه به توسعه پایدار نخواهیم رسید

23 مهر 1387 ساعت 17:06

تلنا-بازار IT در ایران بسیار بی رونق است. همان طور كه در برنامه چهارم توسعه دیدیم، دولت مردان بیشتر به مسائل كمی توجه دارند و بخش IT نادیده گرفته شده است. سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز به عنوان بخش كارشناس و فعال در این حوزه، تمام تلاش خود را برای اعلام وضعیت بد بازار IT، بی رونقی و كساد آن مبذول داشته است و این بار نیز در دوره دوم انتخابات هیأت مدیره خود، تلاش می كند تا گوش شنوایی پیدا كند یا آن قدر فریاد كند تا گوش های ناشنوا هم بشنوند. "تبعات این بی رونقی بازار IT بدون شك، گریبان كل كشور را خواهد گرفت. اگر IT مستقر نشود، هیچ گاه به توسعه پایدار نخواهیم رسید." این بود پاسخ محمد رضا خادمی، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای كل كشور در گفتگو با تلنا:

تیر خلاص به اینترنت پرسرعت

وزارت ارتباطات ADSL را DAIL UP می كند

تیر خلاص به اینترنت پرسرعت

22 مهر 1387 ساعت 11:54

كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تصویب تعرفه‌های جدید پهنای باند به جای توسعه ADSL در كشور عملا اینترنت پرسرعت ایرانی را تبدیل به اینترنت دایل‌آپ می‌كند.
چالش توسعه اینترنت پرسرعت ایرانی با سرعت حداكثر 128كیلوبیت بر ثانیه برای كاربران خانگی در حالی به دوران احتضار خود نزدیك می‌شود كه كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با دستاویز قرار دادن كاهش قیمت پهنای باند در آخرین مصوبه خود بدون توجه به پیشنهادهای یازده شركت PAP برای توسعه اینترنت پرسرعت در ایران عملا تیر خلاص را بر پیكر نیمه جان ADSL ایرانی وارد كرد.

اینترنت پرسرعت داریم و نداریم!

اینترنت پرسرعت داریم و نداریم!

16 مهر 1387 ساعت 11:27

م.ر.بهنام رئوف/به هر حال آنچه مسلم است آن است كه بخش خصوصی در عرصه اینترنت پرسرعت هرچند كه با كاستی‌های روبه‌رو بوده اما نمی‌توان تمام تقصیرها را به گردن آن انداخت. جا دارد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشتباهی كه در بخش تلفن همراه به منظور بالا برد سطح كمی ‌این محصول انجام داده را در بخش اینترنت پرسرعت تكرار نكرده و پهنای باند مورد نیاز بخش خصوصی را به شكل یكسان در كل كشور تامین كند.

راه‌اندازی سرویس GPRS تلفن همراه هر هفته برای 50 هزار نفر در تهران

‌وزیر ارتباطات خبر داد:

راه‌اندازی سرویس GPRS تلفن همراه هر هفته برای 50 هزار نفر در تهران

13 مهر 1387 ساعت 12:42

به گفته‌ی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ‌سرویس GPRS تلفن همراه در همراه اول با ارتقای نسل از 2 به 75/2 مراحل نهایی خود را در تهران سپری می‌كند و قرار شده تا هر هفته‌ 50 هزار نفر در تهران به این شبكه اتصال پیدا كنند تا اشكالات احتمالی نرم‌افزاری برطرف شود و بتوان این سرویس را بعد از حدود دو ماه به حدود دو میلیون مشترك در تهران ارایه كرد.

مصرف دولتی ایران از فن‌آوری اطلاعات زیر 40 درصد است

بررسی سهم ایران از بازار ICT جهان؛

مصرف دولتی ایران از فن‌آوری اطلاعات زیر 40 درصد است

13 مهر 1387 ساعت 12:07

شاید در بازار فن‌آوری اطلاعات جهان بازار نرم‌افزار به دلیل نیاز كم به سرمایه‌گذاری‌های كلان و تكیه‌اش بر نیروی انسانی متخصص در برخی كشورهای در حال توسعه مانند هند به یكی از عمده راه‌های كسب درآمد ملی از راه صادرات تبدیل شده است به طوریكه بازار آسیا و اقیانوسیه در حوزه‌ی ICT در دو سال گذشته با 6 میلیارد دلار سود جزو بازارهای رو به توسعه بوده و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 16 میلیارد دلار سود نصیب این منطقه شود.

سلیمانی دلایل ضعف اینترنت پرسرعت را تشریح كرد

سلیمانی دلایل ضعف اینترنت پرسرعت را تشریح كرد

6 مهر 1387 ساعت 12:51

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشریح مهم‌ترین دلایل ضعف كشور در حوزه‌ اینترنت پرسرعت و این كه در بازار اینترنت كم‌فروشی می‌شود گفت: از فراهم‌كنندگان اینترنت گله وجود داشته و شكایت كاربران در این زمینه‌ كاملا به‌جاست و باید برای تبدیل این گله به رضایت توجه شود؛ البته كاربران هم باید مطمئن شوند پهنای باندی را كه از فراهم‌كنندگان تهیه می‌كنند به همان میزانی است كه پول می‌دهند، در غیر این صورت می‌توانند به مراجع مربوطه شكایت كنند.

آیا پایان انتظار نزدیك است ؟

آیا پایان انتظار نزدیك است ؟

4 مهر 1387 ساعت 14:39

بالاخره انتظارها بسر رسید و جلسه پرسش و پاسخ مزایده اپراتورسوم برگزار شد، اما با یك ویژگی شاخص و بارز.
دراین جلسه خبرنگاران بعنوان چشم و گوش و پیگیرترین بخش جامعه كه بویژه مورد اپراتور سوم را علاقه مندانه پیگیری می كردند، حضور نداشتند !

نتایج 6191 تا 6200 از 6312 مورد