كد مطلب: 13224 13 تیر 1391 ساعت 15:21

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال خبر داد:

آیین‌نامه نحوه نظارت بر تولیدکنندگان محتوای پیامک تبلیغاتی تصویب می‌شود

تلنا:18 شرکت در عرصه تولید محتوا فعالیت می‌کنند که شش تا از آنها مجوز از مرکز رسانه‌های دیجیتال دارند و دریافت مجوز برای مابقی شرکت‌ها هم در حال طی مراحل قانونی است.

 

تلنا:18 شرکت در عرصه تولید محتوا فعالیت می‌کنند که شش تا از آنها مجوز از مرکز رسانه‌های دیجیتال دارند و دریافت مجوز برای مابقی شرکت‌ها هم در حال طی مراحل قانونی است.
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال از راه‌اندازی بانک ایده محصولات دیجیتالی با همکاری دانشگاه صنعتی شریف خبرداد و گفت: فعالان حوزه دیجیتال می‌توانند برای حفاظت از ایده‌های خود آنها را در بانک ایده ثبت کنند.
به گزارش خبرنگار تلنا،دکتر حسن علیزاده گفت: طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت، صادرات محصولات دیجیتالی از هفت میلیون و 200 هزار دلار در سال 85، به 100 میلیون دلار در سال 90 افزایش یافته است.
راه اندازی بانک ایده محصولات دیجیتال
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از راه اندازی بانک ایده محصولات دیجیتال با همکاری دانشگاه شریف خبر داد و گفت: این بانک اطلاعاتی به منظور ثبت ایده های فعالان حوزه دیجیتال راه اندازی خواهد شد.
علیزاده گفت: فعالان حوزه دیجیتال می توانند برای حفاظت از ایده های خود، آنها را در بانک یاد شده به ثبت برسانند.
آغاز بکار مرحله نخست شبکه توزیع محصولات دیجیتال
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از آغاز بکار مرحله نخست شبکه توزیع مویرگی محصولات دیجیتال خبر داد و گفت: این شبکه در اواخر ماه جاری و پیش از آغاز ماه مبارک رمضان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی خواهد شد.
به گفته علیزاده با راه اندازی شبکه توزیع محصولات دیجیتال، چرخه اقتصادی تولید محصولات دیجیتال تقویت می شود و خانواده ها می توانند در فروشگاه های بزرگ و هایپر مارکت ها به محصولات دیجیتال دسترسی داشته باشند.
تصویب آیین‌نامه نحوه نظارت بر تولیدکنندگان محتوای پیامک تبلیغاتی
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال از تصویب "آیین نامه نحوه نظارت بر تولیدکنندگان محتوا" خبر داد.
حسن علیزاده با بیان اینکه نظارت بر محتوای پیامک‌های تبلیغاتی اپراتورهای تلفن همراه برعهده وزارت ارشاد است گفت: تبلیغات با محتوای نادرست و در زمان‌های نادرست سبب شد تا با کمک شرکت‌های تولیدکننده محتوا، آئین نامه‌ای نظارتی را پایه‌ریزی کنیم.
وی افزود: این آیین‌نامه تا چند هفته دیگر با هدف نظارت بر مضمون پیامک‌های تبلیغاتی ارائه خواهد شد. تصویب این آیین نامه بدون کمک شرکت‌های تولیدکننده محتوا امکان پذیر نبود چراکه هر روزه حجم قابل توجهی پیامک تبلغاتی رد و بدل می‌شود.
حسن علیزاده در ادامه گفت: تاکنون 18 شرکت در عرصه تولید محتوا فعالیت می‌کنند که شش تا از آنها مجوز از مرکز رسانه‌های دیجیتال دارند و دریافت مجوز برای مابقی شرکت‌ها هم در حال طی مراحل قانونی است.

رد و بدل روزانه 500 میلیون پیامک میان تلفن های همراه
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه به طور متوسط روزانه 400 تا 500 میلیون پیامک تلفنی در کشور جابجا می شود گفت: تا کنون برای شش شرکت تولید کننده محتوای تلفن های همراه مجوز صادر شده است.
به گفته علیزاده، 18 شرکت تولید کننده محتوای تلفن های همراه در کشور فعالیت دارند که علاوه بر شش شرکت یاد شده، سایر شرکت ها نیز طی توافقات صورت گرفته باید برای دریافت مجوز اقدام کنند.
علیزاده در ادامه گفت: به اعتقاد ما با توجه به شرایط خاص فرهنگی ایران، شرکت های خارجی نباید اجازه فعالیت در حوزه تولید محتوا را داشته باشند و این امر باید به موسسات داخلی آشنا با فرهنگ و تمدن ایران اسلامی واگذار شود.
حمایت از بازی های رایانه ای براساس تکلیف قانونی
رییس مرکز رسانه های دیجیتال در ادامه در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر موازی کاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای و مرکز رسانه های دیجیتال در تولید و حمایت از تولید کنندکان بازی های رایانه ای گفت: نه تنها در این حوزه هیچ گونه موازی کاری وجود ندارد بلکه مرکز رسانه های دیجیتال بر اساس تکلیف قانونی و دستور وزیر ارشاد در حوزه حمایت از بازی های رایانه ای عمل می‌کند.
به گفته علیزاده در چند ماه گذشته حدود 15 تا 16 بازی کامپیوتری و بازی های برخط با حمایت مرکز رسانه های دیجیتال تولید شده است.
آغاز جام بین المللی بازی های رایانه ای از 16 تیر ماه
رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از آغاز جام بین المللی بازی های رایانه ای با حضور 18 کشور جهان در 16 تیر ماه جاری خبر داد و گفت: اختتامیه این مسابقات 28 و 29 تیر ماه جاری برگزار می شود.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: