كد مطلب: 13601 26 شهریور 1391 ساعت 14:19

رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال:

ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال مهرماه برگزار می‌شود

تلنا:ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در 9 بخش از سیزدهم تا بیست‌ودوم مهرماه در محل مصلای بزرگ امام خمینی با حضور فعالان و تولید کننده‌های تولیدات فاخر دیجیتالی برگزار می‌شود.

 

تلنا:ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در 9 بخش از سیزدهم تا بیست‌ودوم مهرماه در محل مصلای بزرگ امام خمینی با حضور فعالان و تولید کننده‌های تولیدات فاخر دیجیتالی برگزار می‌شود.

حسن علیزاده رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد به گزارش خبرنگار تلنا،حسن علیزاده رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال نمایشگاه با هدف ایجاد بستر رقابتی میان تولیدکنندگان رسانه‌های دیجیتال و در جهت رشد، شکوفایی و رونق بخشی به بازار داخلی و خارجی محصولات ایرانی برگزار می‌شود گفت:حمایت از افراد، مراکز، موسسات، تشکل‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه تولید آثار و محصولات فرهنگی و هنری دیجیتال از جمله مواردی است که این مرکز در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در دستور کار قرار داده است، به همین جهت تلاش داریم تا با ایجاد جایگاهی معتبر برای عرضه و ارزیابی رسانه‌های دیجیتال در کشور بستر مناسب برای تولید و توسعه‌‌ محتوای منطبق بر فرهنگ بومی، ملی و اسلامی را در حوزه رسانه‌های دیجیتال فراهم کنیم.
وی نمایشگاه امسال را در 9 بخش نشر دیجیتال، رسانه‌های برخط،خانواده و رسانه‌های دیجیتال،مسابقات و سرگرمی،دانش دیجیتال فرصت‌ها و تهدید‌ها، نرم‌افزارهای تلفن همراه ،رسانه‌های برخط و بخش بین‌الملل تشریح کرد و گفت:امسال تلاش شده برای اولین بار در نشست‌های تخصصی این جشنواره،موضوعات مرتبط با آسیب‌شناسی فضای مجازی و آگاه‌سازی خانواده‌ها نسبت به تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی مورد طرح و بحث قرار گیرد.
علیزاده از این نمایشگاه بعنوان بزرگترین رویداد فرهنگی و تجاری در رسانه‌های دیجیتال نام برد و اظهار داشت:امسال بخش نشر دیجیتال با زیر مجموعه‌های نرم‌افزار‌های عمومی، کودک و نوجوان آموزشی کاربردی و بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود و لازم به ذکر است درخواست در این بخش به نسبت سال گذشته از 15 درصد رشد برخوردار بوده است.
رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال با اشاره به اینکه در بخش رسانه‌های برخط نیز با رشد 30 درصدی نسبت به سال قبل رو‌به‌رو بوده‌ایم گفت:امسال ده عنوان به عناوین رسانه‌های برخط افزوده شده است.
با اشاره به استقبال مردم از پنجمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در سال گذشته افزود: این نمایشگاه مهرماه سال گذشته با بیش از ۹۰۰ غرفه در فضایی بالغ بر ۹۰ هزار مترمربع توانست پذیرای بیش از ۲ میلیون نفر بازدیدکننده باشد که امسال با توجه به جذاب‌تر شدن فضای نمایشگاهی و نیز برنامه‌های ویژه‌ای که تدارک دیده شده است، پیش‌بینی می‌شود نمایشگاه از رونق بسیار مناسب‌تری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار باشد.
علیزاده در ادامه افزود: در بخش بین‌الملل نیز 18 کشور اعلام آمادگی کرده‌اند که پاویون‌هایی با رویکرد حفاظت از کودکان در فضای مجازی، تبادل و تنوع فرهنگی، بیداری اسلامی و صنایع فرهنگی دیجیتالی در قالب کارگاه و نشست برگزار خواهد شد.

 

کلید واژه ها: • رسانه‌های دیجیتال
نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: