كد مطلب: 16911 5 مهر 1392 ساعت 12:07

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

ارتباطات کشور به 8 سال گذشته بر می‌گردد/13هزار میلیارد تومان مکالمه با تلفن ثابت و همراه

تلنا: طی هشت سال اخیر در حوزه ICT نه تنها رشد نکرده و عقبگرد هم داشته است تا جایی که می توانیم مجددا شرایط این بخش را به هشت سال قبل بر می گردانیم و همه چیز از نو شروع شود.

 

تلنا: طی هشت سال اخیر در حوزه ICT نه تنها رشد نکرده و عقبگرد هم داشته است تا جایی که می توانیم مجددا شرایط این بخش را به هشت سال قبل بر می گردانیم و همه چیز از نو شروع شود.
به گزارش خبرنگار تلنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه مخابرات و اطلاع‌رسانی (تله‌کام2013) اظهار داشت: طی هفته‌های اخیر که در وزارت اطلاعات و فناوری اطلاعات بوده‌ام مشاهده کرده‌ام که کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی که در گذشته باحدود 500 تا 700 نفر فعالیت می‌کردند اکنون با کمتر از 100نفر در حال فعالیت هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تغییر شرایط کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی حوزه ICT متأثر از قوانین کشور است.
وی ادامه داد: وظیفه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی اجرای قوانین کشور است که این قوانین بر فعالیت بخش خصوصی تأثیر می‌گذارد.
وی گفت: در اینجا به تمام صنعتگران بخش خصوصی این قول را می‌دهم که از بخش خصوصی حمایت خواهیم کرد.
واعظی دو رویکرد را در برنامه وزارت ارتباطات اعلام کرد و گفت: نخست اینکه آنچه مربوط به خودمان است شرایط را به قبل از هشت سال پیش بازگردانیم، همچنین از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواسته‌ایم که بر اپراتورها اعمال حاکمیت کنند و به گونه‌ای نظارت کند که هر آنچه در پروانه است لحاظ کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه بخش خصوصی فقط نباید از دولت انتظار حمایت داشته باشد، اضافه کرد: بخش خصوصی نباید به آنچه که مربوط به خودش است، کاملا بی تفاوت باشد به این دلیل که هم اکنون اپراتورهای مختلف خصوصی که طبق پروانه باید از توان بخش داخلی استفاده کنند به بهانه های مختلف این تکلیف را دور زده و از تجهیزات و توان خارجی استفاده می کنند، بر این اساس تا زمانی که این تفکر در بخش خصوصی برای همکاران بخش خصوصی حاکم باشد نمی توان انتظار معجزه داشت.
واعظی با تاکید بر اینکه باید در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نظارت اعمال شود، گفت: از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواسته ایم که بر اساس پروانه اپراتورها نظارت را بر این حوزه حاکم کنند و اپراتورها نیز موظفند به مسائل ملی بیشتر از مسائل مالی توجه کنند.
وی گفت: در سال 91 مردم بابت تلفن ثابت و همراه 13 هزار میلیارد تومان پول پرداخت کرده اند که 30 درصد از این مبلغ به خزانه دولت واریز شده است اما سئوال اینجاست که چقدر از این مبلغ خرج توسعه شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه باید مکانیزمی ایجاد شود که پروژه های زیرساختی، امنیتی، هزینه بر و کلان توسط دولت انجام شود و مابقی پروژه ها به بخش خصوصی سپرده شود، گفت: کشور ما با توجه به اپراتورهای فعال و بخش خصوصی این عرصه مستعد صادرات کالا است و دولت نیز امیدوار است با حمایت این بخش بتواند در این جهت گام بردارد.
واعظی برپایی مستمر 14 سال نمایشگاه بین المللی مخابرات را نقطه قوتی در این حوزه عنوان کرد و گفت: پیشنهاد می شود برگزاری نمایشگاه تلکام و الکامپ به صورت همزمان باشد تا عظمت و بزرگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات جلوه بیشتری داشته باشد.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: