كد مطلب: 18433 7 بهمن 1392 ساعت 16:02

همایش آشنایی با جدیدترین ویرایش استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات

تلنا:اولین همایش آشنایی با جدیدترین ویرایش استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات Iso/IEC17001:2013 چهاردهم بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

 

به گزارش خبرنگار تلنا، علی عباس نژاد رییس همایش آشنایی با جدیدترین ویرایش استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در جمع خبرنگاران با بیان این که گروه شرکت های کهکشان تنها پس از گذشت دو ماه از به روز رسانی استاندارد مدیریت امنیت اطلاعات اقدام به ترجمه استاندارد Iso/IEC17001:2013 کرده است گفت: این همایش می تواند باعث ارتقا توسعه و ترویج فرهنگ امنیت اطلاعات در سازمان ها شده و قصد دارد آخرین دستاوردهای آن را معرفی کند.
وی با بیان اینکه در دنیا 8 هزار گواهینامه صادر شده و در این میان سهم ایران بسیار ناچیز است، گفت: متولی اصلی استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در کشور شرکت فناوری اطلاعات است که این سازمان برای بومی سازی استانداردها معمولا یکسال زمان صرف می کند که این زمان باعث عقب ماندن ما در بحث رعایت استانداردهای امنیت اطلاعات در سطح جهان می شود.
عباس نژاد در ادامه تبیین اهمیت طرح ریزی راهبردی امنیت اطلاعات و ترغیب سازمان ها را از دیگر اهداف این همایش عنوان کرد و گفت:بحث امنیت بدون حضور حاکمیت امکان ندارد چرا که 50 درصد بازار ما دولتی است.
بهناز آریا، دبیر سمینار Iso/IEC17001:2013 نیز در ادامه با بیان اینکه باید در جهت آگاهی رسانی و فرهنگ سازی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات در کشور فعالتر عمل کنیم تصریح کرد: گروه شرکت های کهکشان با تکیه بر دانش متخصصان و کارشناسان سیستم مدیریت امنیت اطلاعات همایش Iso/IEC17001:2013 را برگزار خواهد کرد.
وی گفت: یک سازمان باید در لحاظ امنیتی استراتژی داشته، چشم اندازها را تعیین کرده، نقاط قوت خود را بشناسد و نسبت به اهداف کلان استراتژی داشته باشد.
وی داشتن سیستم یکپارچه در حوزه امنیت فناوری اطلاعات را یک الزام دانست و گفت: تحقق امنیت فناوری اطلاعات بدون حضور حاکمیت غیر ممکن به نظر می رسد.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: