كد مطلب: 18973 19 فروردین 1393 ساعت 11:22

سخنگوی شرکت مخابرات ایران:

با اجرای تعرفه‎های جدید، درآمد مخابرات تغییر چندانی نخواهد داشت

مشترکین به صورت میانگین مبلغ اضافی نسبت به سال قبل پرداخت نخواهند کرد

تلنا: مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، گفت: در ساختار جدید تعرفه‎گذاری، در درآمد مخابرات تغییر چندانی حاصل نمی‎شود؛ به عبارت دیگر، مشترکین به صورت میانگین مبلغ اضافی نسبت به سال قبل پرداخت نخواهند کرد.

 

تلنا: دکتر داود زارعیان در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری سیتنا در خصوص مصوبه‎ی اخیر کمیسیون تنظیم مقررات برای تغییر ساختار تعرفه‌گذاری تلفن ثابت و همراه، گفت: در این مصوبه دو بحث تغییر ساختار نظام تعرفه‎‎ای مخابرات از پالس محوری به دقیقه‎ای و ساده سازی نظام تعرفه‎ای مطرح است.


وی، ادامه داد: در بخش نخست، نظام تعرفه‎ای ما از ابتدا بر مبنای پالس محوری بود و در گذشته های خیلی دور پالس در مکالمات دورن شهری نامحدود بود، اما از اواسط دهه‎ی هفتاد هر سه دقیقه یک پالس تعریف شد، اما در طرح جدید مبنای محاسبه دقیقه‎ای است و طبیعتا در این راستا تغییراتی صورت می‎گیرد.


زارعیان، خاطرنشان کرد: در بحث ارتباطات بین شهری، تعرفه‎ها بر اساس چهار زون تعریف می‎شد که در این ساختار با توجه به اینکه کدهای مختلفی در سطح کشور وجود داشت محاسبه‎ی دقیق میزان کارکرد یا هزینه‎ی مشترک، هم برای خود مشترک و هم برای ما مشکل بود، اما در مصوبه‎ی جدید، تمامی مشترکان صرفنظر از منطقه، مسافت و جابجایی، بابت مکالمات خارج استانی دقیقه‎ای 330 ریال می‎پردازند.

 

وی، ادامه داد: نکته دیگری که در نظام تعرفه‎ای وجود دارد این است که تغییر نظام تعرفه‎ای در هر استان منوط به همکدسازی است؛ در واقع ما بحث همکدی را بعد از ابلاغ مصوبه اجرا خواهیم کرد.


زارعیان در ادامه اظهار داشت: در این ساختار نهایتا در میانگین درآمد مخابرات تغییر چندانی حاصل نمی‎شود. به عبارت دیگر، مشترکین به صورت میانگین مبلغ اضافی نسبت به سال قبل پرداخت نخواهند کرد؛ هر چند ممکن است در نحوه‎ی محاسبه شاهد تغییراتی باشند، چون ممکن است مشترکی که تماس بین شهری زیادی داشته هزینه‎اش کاهش و مشترکی که تماس داخل شهری بیشتری داشته، هزینه‎اش افزایش یابد.


سخنگوی شرکت مخابرات ایران، در پایان گفت‎وگو با خبرنگار سیتنا، گفت: در بحث تلفن همراه هم بحث قبلی تصویب شد، یعنی هزینه‎ی جابجایی و بین شهری برای مکالمات همراه اول حذف و هزینه‎ی هر دقیقه مکالمه 599 ریال شد. در همین حال، هزینه‎ی تماس از تلفن ثابت به موبایل هم دقیقه‎ای 625 ریال درنظر گرفته شد.


سیتنا اضافه می‎کند؛

از آنجا که مشترکان در تماس‎هایشان با تلفن ثابت و همراه حق انتخاب دارند، پیشنهاد می‎شود با اجرای ساختار تعرفه‎گذاری جدید، مشترکان برای کاهش هزینه‎ها ضمن بررسی مجدد هزینه‎ی مکالمه با تلفن ثابت و همراه در ارتباط با مخاطبشان، ارزانترین مسیر ارتباطی را انتخاب کنند.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: