كد مطلب: 20293 16 مرداد 1395 ساعت 16:22

صف انتظار 19 هزار نفری برای خرید تلفن ثابت/مکالمه تلفن ثابت به ثابت و موبایل رُند می‌شود

تلنا : از این پس مکالمه تلفن ثابت به ثابت داخل شهر به دقیقه رُند می‌شود، تماس‌های ثابت به موبایل زیر ۳۰ ثانیه نیز معادل ۳۰ ثانیه محاسبه خواهد شد.

 
به گزارش خبرنگار تلنا، علیرضا صیدی مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران در نشست خبری با خبرنگاران جزئیات تغییر تعرفه تلفن ثابت از پانزدهم مرداد ماه را تشریح کرد و گفت: پیش از این تعرفه مکالمات داخل شهری بر اساس ثانیه و با تعرفه هر دقیقه 30 ریال محاسبه می‌شد که اکنون با تعرفه هر دقیقه 45 ریال به دقیقه رُند می‌شود.
وی با بیان اینکه از این پس مکالمات تلفن ثابت به همراه (تمامی اپراتورهای تلفن همراه) نیز به دقیقه رُند خواهد شد، گفت: طبق دستورالعمل جدید وزارت ارتباطات تماس‌های ثابت به موبایل کم‌تر از 30 ثانیه، به 30 ثانیه رُند و معادل هزینه نیم‌دقیقه برای مشترک منظور می‌شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهرانبا بیان اینکه تعرفه مکالمات خارج استانی روند سابق دقیقه‌ای 33 ریال است و تغییری در تعرفه و نوع محاسبه نداشته است، گفت: تاثیر تغییر تعرفه‌های تلفن ثابت بر درآمد شرکت‌ مخابرات اکنون قابل پیش‌بینی نیست و باید مدتی از اجرای تعرفه‌ها بگذرد تا تغییرات قابل تحلیل باشد. 4 بند از مصوبه 237، درباره کاهش درآمدهای مخابرات و تنها یک بند در ظاهر برای افزایش تعرفه‌ است.
مشترکان پرمصرف اینترنت نامحدود شناسایی می شوند
صیدی در پاسخ به سوالات متعددی مبنی بر قطعی‌ها متعدد اینترنت مخابرات هم اینگونه توضیح داد: اینگونه نیست بگوییم به‌طور کلی اینترنت مخابرات دچار اختلال و قطعی و وصلی است. در این میان گاهی نیز برخی مشترکان هستند که قاعده مصرف منصفانه را مورد توجه قرار نداده و موجب بروز مشکلاتی در ارائه‌ی خدمت به دیگران می‌شوند که این افراد شناسایی شده و قرار است مذاکرات مربوطه با آنها صورت بگیرد.
وی در ارتباط با میزان تخلیه خطوط ADSL نیز گفت: در حال حاضر با توجه به رقابتی که در میان شرکت‌های PAP وجود دارد تخلیه این خطوط امری طبیعی به‌شمار می‌رود، چرا که مشترکین به محض آنکه شرکتی کیفیت بهتری می‌بینند به آن شرکت مراجعه می‌کنند و با توجه به طرح‌های مختلف شرکت‌های ارائه‌کننده اینترنت این مهاجرت و جابه‌جایی‌ها امری طبیعی به حساب می‌آید.
19 هزار نفر در انتظار دریافت خط تلفن ثابت
در حال حاضر نیز صف انتظار ما رقم قابل توجهی را در بر نمی‌گیرد، چرا که با توجه به گسترش افقی و عمودی شهرسازی و همچنین حجم بالای نوسازی‌های صورت گرفته تعداد افرادی که در صف انتظار دریافت تلفن قرار دارند رقم بالایی به شمار نمی‌رود.
صیدی ادامه داد: در چهار ماه اول سال جاری 126 هزار مورد دایری تلفن ثابت داشته‌ایم که از این رقم حدود 107 هزار فیش مربوط به سال قبل می‌شده است. اکنون نیز 19 هزار مشترک بیش از یکماه در انتظار دریافت خط تلفن بوده‌اند که از این افراد 50 درصد مربوط به استان البرز و 50 درصد مربوط به استان تهران می‌شود.
وی متذکر شد: حال اگر رقم 10 هزار نفری در صف مانده دریافت تلفن ثابت را نسبت به هشت میلیون و 250 هزار مشترک استان تهران در نظر بگیریم، مشخص خواهد شد که رقم قابل توجهی نیست، اما باید همین رقم را هم به روز کنیم و اکنون هم بسیاری از مناطق ما واگذاری‌ها به روز است.
 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: