كد مطلب: 20297 18 مرداد 1395 ساعت 17:19

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر داد:

تکمیل شبکه ملی/ زیرساخت متولی شبکه ملی اطلاعات

تلنا: طراحی شبکه ملی اطلاعات توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران به پایان رسید و ادامه پروژه برای اجرا به شرکت ارتباطات زیرساخت واگذار شد.

 
به گزارش خبرنگار تلنا، نصرالله جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در یک نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: پیاده سازی بخش اعظمی از این طرح ملی، محقق شده است. براین اساس موضوع اجرای این شبکه به شرکت ارتباطات زیرساخت سپرده شده است که گزارش این شرکت نیز نشان می دهد که پیکربندی این شبکه، آماده شده و با همکاری اپراتورهای ارتباطی از جمله اپراتورهای ثابت (FCP ) و اپراتورهای موبایل امیدواریم در هفته دولت این شبکه راه اندازی رسمی شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه سازمان فناوری اطلاعات به خدمات محتوایی ورود پیدا می‌کند تا با گسترش کیفی و کمی محتوا، پایه گذاری صحیح صنعت فناوری اطلاعات در کشور تحقق یابد، گفت: ارائه سرویس های الکترونیکی دستگاه های دولتی یکی از ماموریت‌های این سازمان در راستای طراحی شبکه ملی اطلاعات است.
معاون وزیر ارتباطات با تاکید براینکه مسئولیت طراحی شبکه ملی اطلاعات برعهده سازمان فناوری اطلاعات قرار گرفته بود، ادامه داد: اجرای این پروژه با شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها است و هماهنگی از سوی سازمان فناوری اطلاعات اعمال می شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به ماموریت های این سازمان در راستای طراحی شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک، خاطرنشان کرد: پرتال دولت الکترونیک برای ارائه سرویس های الکترونیکی دستگاه های دولتی، شکل گرفته است و افق پیش رو نیز مدیریت دولت الکترونیک است که مراکز داده می توانند بازوی اجرایی این طرح باشند.
وی با بیان اینکه موفقیتهای حاصل از این کار ملی را وزیر ارتباطات در هفته دولت اعلام خواهد کرد، افزود: سازمان فناوری اطلاعات در راستای گسترش کیفی و کمی خدمات تولید شده در حوزه محتوا وارد شده است تا پایه گذاری صحیح صنعت فناوری اطلاعات در کشور شکل گیرد.
 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: