كد مطلب: 20438 11 آبان 1395 ساعت 17:45

گزارش مالی سه ماهه سوم سال 2016 ال‌جی منتشر شد

تلنا: عملکرد عالی بخش لوازم خانگی و صوتی تصویری توانست چالش‌های بخش موبایل را جبران کند.

 
به گزارش تلنا، ال‌جی الکترونیکس فروش سه ماهه سوم امسال را به میزان ۱۳٫۲ هزارمیلیارد وون کره (معادل ۱۱٫۸ میلیارد دلار امریکا) و سود اجرایی‌اش را ۲۸۳٫۲ میلیارد وون کره (معادل ۲۵۲٫۷ میلیون دلار امریکا) اعلام کرد. این موارد نشان‌دهنده عملکرد قوی شرکت در بخش لوازم خانگی و تهویه هوا و نیز افزایش سوددهی در بخش صوتی تصویری دارد که کاهش فروش و زیان عملیاتی بخش ارتباطات موبایل را جبران می‌کند.
لوازم خانگی و محصولات تهویه هوای ال‌جی
درآمد شرکت لوازم خانگی و محصولات تهویه هوای ال‌جی به دلیل عملکرد قوی بازارهای اروپا و آسیا در سه ماهه سوم ۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. درآمد عملیاتی نیز با ۳۰۵٫۹ میلیون دلار امریکا نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۰ درصد بهبود پیدا کرده است. عملکرد قوی این بخش به سوددهی با وجود شرایط نامطلوب نوسانات ارزی در کشورهای خاورمیانه و امریکای لاتین کمک شایانی کرد.
ارتباطات موبایل ال‌جی
درآمد سه ماهه سوم شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی با ۲٫۳ میلیارد دلار ۲۳ درصد کمتر از همین دوره در سال گذشته بود. فروش پایین تر دستگاه‌های پریمیوم و هزینه‌های مربوط به بهبود ساختار کسب‌وکار منجر به زیان عملیاتی ۳۸۹٫۴ میلیون دلاری شد. ال‌جی ۱۳٫۵ میلیون تلفن هوشمند در سه ماهه سوم فروخت و با این حال آمریکای شمالی ۱۴ درصد افزایش فروش نسبت به سه ماهه دوم را شاهد بود. اولویت‌های فصل پایانی امسال افزایش فروش تلفن هوشمند ال‌جی V20 و سری K و X برای مخاطبان عمده بازار و اتمام بهبود در ساختار کسب‌وکار بخش موبایل به منظور آمادگی بهتر برای چالش‌های پیش رو است.
صوتی و تصویری ال‌جی
شرکت صوتی و تصویری ال‌جی بالاترین سود عملیاتی و حاشیه سود تاریخ خود را به ترتیب ۳۴۰٫۴ میلیون دلار امریکا و ۹٫۲ درصد گزارش داد. درهمین حال فروش تلویزیون‌های پیشرفته OLED و Ultra HD در بازارهای اصلی دنیا رو به افزایش است. به دلیل کاهش قیمت ناشی از رقابت شدید، فروش نسبت به سه ماهه سال گذشته ۳٫۴ درصد کاهش داشت ولی درآمد با ۳٫۷ میلیاد دلار امریکا تقریبا نسبت به سه ماهه قبل بدون تغییر باقی ماند. در فصل اوج فروش که پیش روست، انتظار می‌رود تقاضا برای محصولات تلویزیون افزایش داشته باشد و سوددهی احتمالاً تحت تأثیر هزینه بالاتر مواد اولیه و افزایش سرمایه‌گذاری در بازاریابی تحت تأثیر قرار گیرد.
قطعات خودروی ال‌جی
فروش سه ماهه سوم۶۰۲٫۲ میلیون دلار بوده است که نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته و ۶ درصد نیز در مقایسه با فصل قبل بیشتر شده است ، که حاکی از افزایش چشمگیر فروش می باشد . این شرکت ضرر اجرایی نسبتاً کم ۱۴٫۵ میلیون دلاری را به دلیل افزایش سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه برای پشتیبانی از رشد آینده متحمل شد. با بیشتر شدن پروژه‌های خودروهای الکتریکی، که بولت جنرال موتورز در صدر آنها قراردارد، چشم‌انداز شرکت قطعات خودرو در انتظار رشد مستمر است.
توضیح نرخ تبدیل ارز در سه ماهه سوم 2016
نتایج درآمد سه ماهه ممیزی نشده ال‌جی الکترونیکس بر پایه IFRS (استانداردهای بین المللی تراز مالی) برای دوره سه ماهه منتهی به 30سپتامبر 2016 است. نرخ تبدیل ارز بر اساس 1162 وون کره به ازای هر دلا آمریکا محاسبه شده است.
 

کلید واژه ها: • ال‌جی
نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: