كد مطلب: 20440 12 آبان 1395 ساعت 14:04

به منظور جلوگیری از خروج ترافیک دیتای کشور

مرکز تبادل ترافیک داده قم افتتاح شد

تلنا: با راه اندازی مرکز تبادل ترافیک استان قم، علاوه بر کاهش هزینه‌های کاربران نهایی؛ امکان کاهش هزینه‌های مراکز داده فرهنگی، افزایش امنیت سرویس‌های داخلی، رشد شاخص‌های ترافیکی ارتباطات و استقلال از پهنای باند بین‌الملل فراهم خواهد شد.

 
به گزارش خبرنگار تلنا، به منظور تکمیل بخش دیگری از شبکه ملی اطلاعات که زیرساخت زیرساخت‌های کشور است، مرکز تبادل ترافیک داده استان قم را افتتاح شد.
با اضافه شدن مرکز تبادل ترافیک استان قم به چرخه شبکه ملی اطلاعات، علاوه بر کاهش هزینه‌های کاربران نهایی مزایای از جمله کاهش هزینه‌های مراکز داده فرهنگی، افزایش امنیت سرویس‌های داخلی، رشد شاخص‌های ترافیکی ارتباطات و استقلال از پهنای باند بین‌الملل را به همراه خواهد داشت.
با راه‌اندازی این مرکز، امکان تبادل ترافیک در شبکه ملی اطلاعات به صورت رایگان (Peering) فراهم خواهد شد و با بلوغ مراکز تولید محتوا و با توجه به مرکزیت شهر قم در جهان اسلام، این مراکز می‌توانند درآمدهای ارزی مناسبی برای کشور به همراه داشته باشند.
محمد جواد آذری جهرمی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات در خلال مراسم افتتاحیه امروز عنوان کرد: امروز فضای مجازی کشور و شبکه ملی اطلاعات نسل جدید رسانه‌هاست.
مراکز تبادل ترافیک اینترنتی، زیرساخت‌های فیزیکی هستند که از طریق آن‌ها ارایه دهندگان خدمات اینترنتی یا ISPها می‌توانند به راحتی ترافیک اینترنت را میان شبکه‌های خود مبادله کرده و از این طریق ضن ارتقای کیفیت سرویس‌های مختلف خود باعث کاهش هزینه‌ها و مدیریت هر چه بهتر توزیع محتوای داخلی شوند.
با ایجاد مراکز (IXP) در نقاط مختلف کشور و مدیریت ترافیک داخلی در این مراکز گردش ترافیک دیتا در شبکه داخلی محدود شده و ظرفیت قابل توجهی از شبکه فعلی زیرساخت آزاد می‌شود.
علاوه بر این، ایجاد این مراکز باعث جلوگیری از خروج ترافیک دیتای کشور از درگاه‌های بین‌المللی شده و افزایش ضریب ایمنی و کیفیت سرویس را در جریان ارتباطات به همراه خواهد داشت.
 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: