كد مطلب: 20492 26 آذر 1395 ساعت 19:22

تاسیس مرکز گواهی میانی سلامت از اول دی ماه

تلنا: مرکز گواهی میانی سلامت مربوط به موضوع امضاء الکترونیکی از اول دی ماه تاسیس می شود.

 
به گزارش تلنا، محمد تارا مسئول دفتر آمارو فناوری وزارت بهداشت در نشست خبری سازمان فناوری اطلاعات با موضوع پرونده الکترونیک شهروندان سلامت امروز در نمایشگاه الکامپ با اشاره به نسخه الکترونیکی و موانع موجود برای تحقق آن گفت: برای ایجاد نسخه الکترونیک باید پرونده یکپارچه سلامت شهروند که شامل اطلاعات زیاد است ایجاد شود. همچنین سامانه پرونده الکترونیکی به صورت کشوری، اتصال سازمان های بیمه گر، داروخانه‌های الکترونیک و مجموعه‌هایی از این دست وجود دارند که باید به همه وصل شوند. تا نسخه الکترونیک نوشته شود،‌ تایید و ارسال شود.
وی همچنین به موضوع قانونی نبودن اسناد الکترونیکی اشاره کرد و افزود: اسناد الکترونیکی در حال حاضر ارزشی ندارند و به همین دلیل پزشکی از راه دور نیز ارزش قانونی ندارد و لازمه نسخه الکترونیکی نیز اجرای امضای الکترونیک است. بسیاری از بسترها وجود دارند که هنوز فراهم نشدند و در صورت فراهم شدن آنها از جمله داروخانه های الکترونیکی، نسخ پرونده‌ها، سازمانهای بیمه و امضای الکترونیکی پرونده سلامت الکترونیک نیز مهیا می‌شود.
مسئول دفتر آمارو فنآوری وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت اولین وزارتخانه‌ در موضوع دولت الکترونیک است گفت: در چند سال اخیر به خصوص بعد برنامه تحول نظام سلامت حرکتی جدی به سمت الکترونیکی شدن آغاز شده و به جایی رسیدیم که در حال حاضر 100 درصد بیمارستان‌های دولتی به سیستم های اطلاع سلامت مجهز هستند و در صورتی که پیش از این هیچ سامانه الکترونیکی برای جمع آوری اطلاعات نداشتیم در حال حاضر به جایی رسیدیم که تا جایی که بستر اطلاعاتی داشتیم پیش رفته و راه باقی مانده مربوط به حلقه مفقوده اطلاعات است.
تارا با اشاره به تفاهم نامه روز گذشته وزارت بهداشت و وزارت فناوری اطلاعات مربوط به یو اس او و تحول سلامت برای مناطق کم برخوردار گفت: درحال حاضر نیاز به همکاری وزارت فناوری اطلاعات است که ارتباط ما را با روستاهایی که هیچ اطلاعاتی از آنها نداریم برقرار کند تا جایی که عملا همه روستاهای تحت پوشش خدمات ما قرار گیرند.
وی با اشاره به نرم افزار اطلاع رسان رتبه بندی رستوران ها گفت: از جمله خدمات وزارت بهداشت ایجاد نرم افرازهایی است که رستوران‌های اطراف شما را نشان می دهد و می توان درباره سلامت آنها اطیمنان حاصل کرد همچنین سامانه داروهای کمیاب نیز برای این ایجاد شده تا اگر مردم داروی مورد نظر خود را پیدا نکردند به آن مراجعه کنند.
تارا پروژه رصدخانه نظام سلامت را از دیگر اقدامات وزارت بهداشت دانست و بیان کرد: با این پروژه که در حال تکمیل آن هستیم می توان واحدهای خدماتی را لحظه به لحظه مانیتور کرد از این پروژه دو مفهموم برداشت می‌شود و در کنار مشاهده لحظه‌ای خدمات سلامت هدف دیگر بالابردن پایش شاخص‌های سلامت است.
 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: