كد مطلب: 20503 13 دی 1395 ساعت 13:15

واعظی در همایش سالانه بانکداری الکترونیک:

هر گوشی تلفن همراه، یک کارت بانکی است/رگولاتور بانکی با تاخیر همراه است

تلنا: گولاتوری ICT باید ارتباط نزدیک‌تری با رگولاتوری بانکی داشته باشند که در این صورت قطعاً می‌توانیم در عرصه تحولات الکترونیکی بانکی گام مثبتی برداریم.

 

به گزارش تلنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات در ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با بیان اینکه شبکه پهن باند کشور در قالب شبکه ملی اطلاعات ارائه شده و بسیاری از دستگاه‌ها از آن استفاده می‌کنند،‌گفت: سال گذشته و امسال بیش از صد هزار شغل در حوزه ICT ایجاد شده، صد هزار برنامه کاربردی نوشته شده بنابراین برای تحقق دولت الکترونیک، بانکداری الکترونیکی باید به روز شود و اگر می‌خواهیم دولت الکترونیک را در دهه فجر افتتاح کنیم بانک‌ها باید سرعت عمل بیشتری نشان دهند.

وی با اشاره به ضرورت تحول جدی در عرصه بانکداری الکترونیک گفت: سه سال پیش با حضور در این همایش اعلام کردم که بانکداری الکترونیک در ایران بسیار پیشرفت کرده اما در زیرساخت شبکه بسیار عقب هستیم و وعده داده‌ام که زیرساخت‌ها را تا حدود 2 سال آینده به روز کنیم. 

وزیر ارتباطات با بیان اینکه علی‌رغم تمام محدودیت‌ها، همه شاخص‌های اقتصادی به ویژه در یک سال گذشته رو به رشد و مثبت بوده است، گفت: البته هدف‌گذاری دولت یازدهم تنها در بخش اقتصادی است و معتقد به توسعه متوازن در تمام بخش‌ها از جمله توسعه اجتماعی و فرهنگی هستیم.

واعظی با بیان اینکه برای دسترسی آزاد به اطلاعات و شفاف‌سازی معتقدیم که ICT با خدمت به همه حوزه‌ها می‌تواند سرعت عمل را افزایش دهد، گفت: هم اکنون نسل 3 و 4 موبایل در کشور ارائه شده و 40 میلیون گوشی هوشمند در دست مردم فعال است که از نظر ما هر گوشی نقش یک کارت بانکی و یک پُز را دارد. 

 

 

وی گفت: پردازش ابری، داده عظیم، چاپ سه بعدی و اینترنت اشیا روندهای پیش‌روی فناوری هستند که با توجه به این روندها بازنگری در امور ضروری می‌شود.

واعظی گفت: معتقدیم که رگولاتوری ICT باید ارتباط نزدیک‌تری با رگولاتوری بانکی داشته باشند که در این صورت قطعاً می‌توانیم در عرصه تحولات الکترونیکی بانکی گام مثبتی برداریم.

 

 

وی با اشاره به روند فناوری در دنیا، گفت: هم اکنون تعداد کاربران اینترنت در جهان از 3.5 میلیارد عبور کرده، ضریب نفوذ بان پهن بیش از 50 درصد شده و تعداد مشترکان موبایل به بیش از 7 میلیارد نفر افزایش یافته که نشان از تحول بسیار سریع در این حوزه دارد.

وزیر ارتباطات گفت: در سال 2015 درآمد پرداخت موبایل 450 میلیارد دلار بوده که پیش‌بینی می‌شود به هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

واعظی گفت: همچنین درآمد ICT در دنیا به 440 میلیارد یورو در سال 2019 افزایش خواهد یافت. 

 

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: