كد مطلب: 20547 20 فروردین 1396 ساعت 14:36

معاون وزیر اقتصاد:

خطا در نقل و انتقالات الکترونیکی پول به صفر رسیده

تلنا: احتمال خطا در نقل و انتقالات الکترونیک نیز به صفر رسیده و هزینه انجام مبادلات برای مردم به نحو قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده است.

 
به گزارش تلنا، حسین قضاوی معاون امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در دولت یازدهم تعداد دستگاه های خودپرداز بانک ها در کشور 15 هزار دستگاه افزایش یافته و به 42 هزار دستگاه رسیده است، گفت: به طور کلی در طول سه تا چهارسال گذشته، سرعت تحولات در زمینه صنعت بانکداری و تسهیل مبادلات کاملا قابل ملاحظه بوده است.

 وی مهم ترین رویکرد دولت در این عرصه را به حداقل رساندن فاصله بانکداری ایران با بانکداری عرصه جهانی در حوزه محصولات نوین بانکی دانست و افزود: نکته مهم آن است که این اقدامات در واقع هزینه انجام مبادلات را برای مردم به نحو قابل ملاحظه ای کاهش داده است.

 معاون امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی یادآورشد: از نتایج مثبت این عرصه می توان به افزایش چشمگیر تعداد دستگاه های کارتخوان و خودپرداز، افزایش و تنوع هرچه بیشتر خدمات کارت های بانکی و در مجموع، رشد عرصه بانکداری الکترونیک کشور اشاره کرد. 

 قضاوی با بیان این که استفاده از محصولات نوین نظام بانکی در دولت یازدهم فاصله بانکداری کشور را با عرصه های جهانی کاهش داده است، تصریح کرد: اقدامات دولت برای رشد بانکداری الکترونیکی کاملا برای جامعه مشهود است. 

 معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه بخشی از وظیفه دولت این است که موجبات سهولت و امنیت مبادلات را برای جامعه فراهم کند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر این فضا به لحاظ اجتماعی برای مردم فراهم شده است که با اطمینان خاطر مبادلات خود را انجام می دهند. از سوی دیگر احتمال خطا در نقل و انتقالات الکترونیک نیز به صفر رسیده است و نکته مهم آن است که بخش قابل توجهی از نرم افزارهایی که در حال حاضر در نظام بانکی ما مورد استفاده قرار می گیرد، به اتکای دانش فنی متخصصان داخلی فراهم شده است.

 وی افزود: در حوزه گمرک نیز تلاش های بسیاری انجام شده که از جمله نتایج آن باید به این موضوع اشاره کرد که هم اکنون کلیه فرآیند مورد نیاز برای کالاهای صادراتی به خارج، از جمله اظهار کالا تا ارزیابی و سایر مراحل، همگی در بستر اینترنت قابل انجام است.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: