كد مطلب: 20704 27 دی 1396 ساعت 16:40

مراسم تودیع و معارفه اعضای هیات مدیره مخابرات و همراه اول برگزار شد

تخفیف ۵۰ درصدی پهنای باند برای تمام سایت های داخلی

65 درصد سهم بازار ICT کشور در اختیار مخابرات ایران است

تلنا: معاون وزیر ارتباطات از افزایش تخفیف 50 درصدی پهنای باند برای تمامی سایت های داخلی، خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار تلنا، برات قنبری عضو هیات مدیره مخابرات ایران با بان اینکه مخابرات میراث بزرگی است که به ما رسیده و سرعت تحول و رشد اقتصادی و سرعت تحولات اتی کشور را رقم میزند، گفت: مخابرات بیش از 65 درصد سهم بازار ICT کشور را دارد. تصور اینکه روزی مردم بدون ارتباطات زندگی کنند سخت شده و این اهمیت بخش ICT را نشان میدهد.
وی گفت: در ارتباطات راه دور دو قدم بزرگ برداشته شد. قدم اول یکپارچگی مخابرات ثابت بود و یکپارچگی موبایل در ادامه برنامه مخابرات است و در آینده یکپارچگی خدمات دیجیتال را در دستور کار داریم.
 وی با بیان اینکه بازار ICT سبک زندگی مردم را در کشور تغییر داده است، افزود:خدمت در مجموعه بیش از 60 هزار نفری شرکت مخابرات ایران بسیار ارزشمند و مفید است.

وی یادآور شد حضور هیات مدیره جدید و ادامه مسیر ره نگاشت و یکپارچگی مجموعه شرکت مخابرات ایران و ارتباطات سیار با ارائه خدمات یکپارچه دیجیتال در کشور معنای دوباره ای خواهد بخشید.

قنبری افزود: مرحله سوم همگرایی ثابت و سیار و تحقق اقتصاد دیجیتال به جز با همراهی تمام دست اندرکاران حوزه مخابرات و ICT کشور محقق نخواهد شد.

سهم بازار همراه اول از 57 درصد به 60 درصد رسیده است

در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار وحید صدوقی مدیر عامل سابق همراه اول اظهار داشت: در آذرماه امسال ترافیک دیتا در همراه اول به رکورد 3200 ترابایت رسید که در کشور بی‌نظیر است.
گفت: فاز5 و فاز 6 همراه اول با همکاری تمام بخش های ارتباطات سیار کشور راه اندازی شد و اکنون در مرحله شروع فاز 7 هستیم.

صدوقی افزود: «سایت های همراه اول تماما نوسازی شده و تمام سایت های نسل دو ، نسل سه و چهار را نیز پوشش می دهد.»

وی همچنین گفت:« از سال 93 تا 96 سهم بازار همراه اول از 57 درصد به 60 درصد رسیده است.

وی ارزش مجموعه همراه اول را در بازار نسبت به زمان خصوصی شدن مخابرات ، بیش از دو برابر عنوان کرد و افزود: سود خالص شرکت نسبت به سال 84 بیش از 28 برابرافزایش داشته است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومانی همراه اول گفت: «700 درصد رشد پرداختی ها به دولت، رتبه دوم  شفافیت  در بورس و رتبه دوم سود دهی تمام شرکت ها در ارزیابی 100 شرکت برتر از مهم ترین عملکرد های همراه اول است.»

وی گفت: جای خوشحالی دارد امروز جایگاه همراه اول در بین اپراتورهای دنیا از نظر تعداد مشترکان دائمی و اعتباری در رده بیستم قراردارد.
وی در مورد کیفیت عملکرد همراه اول گفت: رتبه دوم شفافیت در بورس کیفیت عملکرد همراه اول را ثابت میکند.
همراه اول در ارزش بازار و سودآوری رتبه دوم و در ارزیابی 100 شرکت برتر در حوزه ict رتبه اول و در ارزیابی فاوا 4 سال پیاپی رتبه اول را به خود اختصاص داده که همگی نشان از کیفیت عملکرد این اپراتور را نشان می دهد.
وی گفت: بزرگترین سرمایه همراه اول نیروی کار و تعلق خاطر و عشق و علاقه همکاران در این سالها بوده است.

مهدی صفری رییس هیات مدیره جدید شرکت مخابرات ایران نیز در این مراسم اظهار کرد: اعتقاد نداریم که تمام فعالیت ها باید از صفر شروع شود بلکه در راستای ره نگاشت تحول با تمام توان حرکت خواهیم کرد تا شرکت مخابرات ایران را به یک شرکت یکپارچه و هوشمند و دیجیتال بدل سازیم.
وی افزود: مجموعه مدیران شرکت مخابرات ایران نیز ادامه دهنده مسیر تحول وتوسعه شرکت مخابرات ایران خواهند بود .