كد مطلب: 2138 4 دی 1387 ساعت 15:11

نامه ای به آقای مسوول اینترنت

 

علی شمیرانی – موضوع قطع اینترنت در كشور ما موضوعی غیر عادی، عجیب و نگران كننده برای كاربران ایرانی محسوب نمی شود.
در ایران همه عادت كرده اند كه هر از چند گاهی یك خبر دقیقا مثل خبر چند ماه قبل بخوانند كه باز هم لنگر یك كشتی به فیبر نوری گیر كرده و پاره شده و اقدامات جهت ترمیم ادامه دارد و منتظر باشید امروز فردا شاید هم پس فردا درست شود.
از این موضوع كه پاركینگ كشتی های در تردد در خلیج فارس گویی دقیقا در محل قرار گرفتن فیبر نوری مسیر ایران است، بگذریم به داخل و ضعف تامینی كشور خودمان باز گردیم.
به همین منظور نامه به شدت سرگشاده ای خطاب به آقای مسوول اینترنت تنظیم شده كه در پی می آید.
"آقای مسوول محترم اینترنت كشور ، شما می دانید كه قطعی، افت كیفیت و اصولا بروز هر نوع مشكل در اینترنت كشور به هیچ وجه من الوجوه قابل انكار و پنهان سازی از دیدگان فوق تیز كاربران ایرانی نیست، از این رو به جنابعالی توصیه اكید می شود كه ضمن ابراز پوزش از وضع به وجود آمده، به جای آنكه منتظر سیل تماس های خبرنگاران جهت تایید صحت و سقم پارگی جدید باشید، خود شخصا اقدام به انتشار اطلاعیه رسمی نمایید.
بی شك این اطلاعیه گذشته از این كه به نوعی قوت قلوب كاربران در راستای اقدام به اقدامات عاجل است به نوعی حكایت از تحت كنترل بودن اوضاع و این كه قبل از رسانه ها و كاربران می دانید چه اتفاقی در كشور رخ داده است نیز دارد.
توصیه دیگر آنكه خواهشا پس از هر پارگی لحظه به لحظه كاربران و رسانه های تشنه كسب اطلاعات بیشتر و اصولا آخرین پیشرفت ها در جهت ترمیم را بی خبر نگذاشته و بازهم منتظر سونامی تلفن های خبرنگاران نمانید و خودتان مرتبا و به احترام مشتركانتان بگویید كه كار در چه مرحله ای هست.
در پایان خواهشمند است به توصیه هایی كه در پی آمد در پارگی بعدی كه زمان كوتاهی نیز با آن باقی مانده توجه لازم را مبذول فرمایید تا بیش از این موجبات سردرگمی و نگرانی همگانی و افزایش اشغالی خطوط ارتباطی خود و دیگران نباشید."
با سپاس
یك سردرگم

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: