كد مطلب: 2905 24 اسفند 1387 ساعت 09:45

ماجرای دنباله دار اختلال در پیامك همراه اول؛

تلنا - مشتركان سیم كارت های دائمی و اعتباری همراه اول مدتی است در ارسال پیام كوتاه با مشكلی مواجهند

 
تلنا - مشتركان سیم كارت های دائمی و اعتباری همراه اول مدتی است در ارسال پیام كوتاه با مشكلی مواجهند .به این صورت كه اگر بخواهند پیامی بیش از حدود 20 كاراكتر با حروف فارسی برای چند نفر بفرستند فقط برای نفر اول موفق به فرستادن یكباره پیام می شوند و برای ارسال های بعدی با پیغام Failed  مواجح می شوند و  برای ارسال باید پیام را به قسمت های زیر 20 كاراكتر تقسیم كنند. این امر باعث نارضایتی مشتركان شده از طرفی هزینه های آنها نیز افزایش یافته است.
یكی از نكات قابل توجه این است كه مدیران ارشد شركت ارتباطات سیار حذف هزینه پیام‌‏های كوتاه به مقصد نرسیده را وعده داده بودند و در طول سال‌‏های اخیر بارها اعلام كرده‌‏اندكه درحال پیاده‌‏سازی نرم افزار جدیدی بین مراكز اطلاعات پیام‌‏كوتاه، سوئیچینگ و صدور صورت حساب‌‏ها است تا برای پیام‌‏های به مقصد نرسیده هزینه منظور نشود، اما متاسفانه همچنان هزینه SMS های به مقصد نرسیده از مشتركان اخذ می‌‏شود.

بر اساس یك آمار كه چندی پیش در یكی از رسانه‌‏ها منتشر شد، پیامك‌‏های به مقصد نرسیده از هنگام راه‌‏اندازی شبكه ارتباطات سیار اپراتور اول دولتی تاكنون حدود 10 درصد بوده و بالغ بر 320 میلیارد ریال درآمد نصیب این شركت كرده است.

برای دنبال كردن ماجرایحذف هزینه پیامك های به مقصد نرسیده عبارت برجسته شده را كلیك كنید.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: