كد مطلب: 3030 18 فروردین 1388 ساعت 13:56

پست بانك سرویس پرداخت از طریق موبایل را با همكاری همراه اول ارائه می دهد

عضو هیات مدیره پست بانك گفت: پست بانك منتظر پاسخ همراه اول برای اجرای سرویس پرداخت تلفن همراه (mobile payment) با استفاده از فناوری ussd2 است.

 

مهندس محمود هراتیان نژادی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری و اطلاع رسانی تلفن همراه ( موبنا ) گفت: مذاكراتی درباره اجرای سیستم پرداخت موبایلی با همراه اول صورت گرفته است كه در این رابطه همراه اول باید امادگی خود را اعلام كند.
وی گفت: همراه اول برای همكاری با پست بانك در خصوص ارائه این سرویس نیازمند تجهیزات متعددی است كه باید با یكدیگر هماهنگ شوند.
به گفته وی در شرایط فعلی پست بانك آمادگی لازم برای اجرای سرویس " پرداخت تلفن همراه " با استفاده از این فناوری را دارد.
عضو هیات مدیره پست بانك ایران دلیل اولویت پست بانك برای ارائه این سرویس از سوی شركت ارتباطات سیار ایران امنیت بالای همراه اول دانست و تعداد بالای مشتركان همراه اول را یكی دیگر از دلایل این امر مطرح كرد.
هراتیان نژادی گفت:پست بانك برای ارائه این سرویس از طریق سایر اپراتورهای تلفن همراه كشور نیز مذاكراتی خواهد داشت.
گزارش موبنا حاكی است mobile payment سرویسی است كه با استفاده از آن انتقال پول از یك حساب به حساب دیگر از طریق تلفن همراه مشتركان انجام می شود. در این سیستم بسته نرم افزار كاربردهای سیم كارت (stk) از جست وجوگر سیم كارت (sim browser)پشتیبانی و از فناوری ها و تجهیزات موجود استفاده می كند و امكان می دهد كه عملكرد جست وجوگر اینترنت بی سیم (wib) را برای كاربردهای جدید روی سیم كارت گسترش و توسعه دهد.
پروتكل ussd نیز خاص gsm بوده و قابلیتی است كه در استاندارد gsm گنجانده شده و به منظور انتقال اطلاعات از طریق كانال های ارسال سیگنال در شبكه های تلفن همراه كاربرد دارد، به این معنا كه ارتباط كاربر با سیستم تا زمان قطع ارتباط برقرار است و كلیه پیام های رد و بدل شده در قالب این ارتباط ارسال می شود.

 

نظرات (1)
sara rahimi 27 فروردین 1388 ساعت 11:37

age da morede porotokole ussd tozih bedin mamnun misham

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: