كد مطلب: 3815 28 خرداد 1388 ساعت 07:46

خبرگزاری فارس به جمع هكرها پیوست

 

از اوایل صبح 25 خرداد فضای مجازی ایران هم ملتهب شد و اینترنت بازهای ایرانی وارد جنگ سایبر شدند. تقریبا تا ظهر بیشتر سایت‌های ایرانی به خصوص سایت‌های خبری از كار افتاده بودند و مسئولان این سایت‌ها از بازدید كننده فراوانی كه روی سایتشان آمده بود هم ذوق زده بودند و هم نگران!

 ماجرا از این قرار بود كه كاربران اینترنت دیروز با یكی از ساده‌ترین ابزارهای جنگ سایبر آشنا شده بودند و با ارسال لینك سایت‌هایی مثل pagerboot.com به یك دیگر تلاش می‌كردند تا سایت رقیب را با ارسال request‌های اضافی به زانو درآورند.

اما جالب‌تر از آن ببینید وقتی كه یك خبرگزاری جدا از وظیفه اصلی كه همان انتشار اخبار آن هم بدون قضاوت است، از این راه برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌كند.

خبرگزاری فارس با قراردادن كدی در انتهای صفحه خود هم همین كار را كرد. حالا با هر بار مراجعه به این خبرگزاری، یك Request اضافی به سایت mirhossein.com فرستاده می‌شود. قبل از این Captuer هم همین كد برای سایت‌های بالاترین و قلم نیوز بود.

البته ناگفته نماند كه این كار یك اقدام متقابل بود و سایت‌های رقیب نیز از همین روش برای سایت‌های دیگر استفاده كردند.

فضای مجازی در هفته‌های اخیر میزبان گفتمان تند انتخابات بود و از آنجایی كه خبر در دنیای مجازی تا ابد زنده است به نظر نمی‌رسد این روند كاهشی به خود ببیند.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: